KAYMAKAMIMIZ BENGİ PROJESİ KAPSAMINDA MARMARA ÇPAL' Nİ ZİYARET ETTİ.

 

     Valimiz Sayın Ersin YAZICI’nın önderliğindeki BENGİ Projesi kapsamında Marmara Çok Programlı Anadolu Lisesi'ni ziyarette bulunanKaymakamımız okuma saati etkinliğine katılarak öğretmen ve öğrenciler ile kitap okudu ve akabinde idareciler ve öğrencilerle sohbette bulundu.

      Okuma saatinin ardından öğrenciler ile bir süre meslekler üzerine sohbet eden Kaymakamımız, öğrencilere ileride hangi meslekleri seçeceklerini sordu. Kaymakam TUNÇ, "Hayatınız boyunca hedefleriniz olmalı ve gerçekleştirmek istediğiniz bir hedef için mücadele etmeniz gerekir, hedef seçilmeden hiçbir başarı elde edilemez.

    Her fırsatta öğrencilere Lisan öğrenmenin önemini vurgulayan Kaymakamımız, başarılı olmanın yani sıra küreselleşen dünya ile entegre olabilmek için erken yaşlarda yabancı dil öğrenmenin mutlak bir gereklilik olduğunu söyledi.

    Kaymakamımız ÇPAL’ne yerleştirilen güvenlik kamera sistemini ve yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Sürdürülen çalışmalarda alınması gereken tedbirler hususunda tespitlerde bulunarak talimatlar verdi.

     Öğretmenler ve öğrenciler İlçe Kaymakamının düzenli olarak okullarına yaptığı ziyaretlerden  memnun olduklarını dile getirerek teşekkür ettiler. Okul ziyaretinde Kaymakamımıza İlçe Jandarma Komutanı İsmail HORZUM, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman YAVUZ ve Şube Müdürü Mehmet Metin ŞARK eşlik etti.