Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. Sene-i devri dolayısıyla İlçemizde 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni düzenlendi.

 

            10 Kasım 2017 Cuma günü saat 08.30'da Atatürk Anıtına Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulması ile başlayan program, saat 09.05’ de Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün manevi huzurunda 2 dakikalık saygı duruşunda bulunulmuş ardından İstiklal Marşı söylenerek ve şanlı bayrağımız göndere çekilerek aynı anda yarıya indirilmiştir. Bu sırada resmi araçlar sirenlerini, diğer motorlu araçlar klaksonlarını çalarak anma törenine katılmışlardır.

 

            Günün anlam ve önemini belirten konuşma Marmara Merkez İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Öznur ŞEN tarafından yapılırken ve yine günün anlam ve önemine uygun şiirler, slayt gösterisi ve oratoryolar Marmara Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Marmara Merkez İlkokulu  öğrencileri tarafından sunulmuştur.

 

            Törene Kaymakamımız Mehmet TUNÇ, Belediye Başkanı Süleyman AKSOY, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Amiri, siyasi parti temsilcileri ve üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve üyeleri, daire amirleri, kurum çalışanları, muhtarlar ile  vatandaşlarımız katılmıştır.